Svadba pod viničom

Táto svadba bude o mne a mojom už teraz manželovi.

3_blog_1

Obidvaja sme milovníkmi prírody a myslím, že to je aj jeden z dôvodov, prečo sa naše cesty stretli a prečo sme si zvolili takúto svadbu.

3_blog_2

3_blog_3

Vždy som túžila mať svadbu vonku a sobáš na mieste, ktoré bude späté s prírodou a našťastie sa mi to podarilo. Trvalo istý čas kým sme o tom presvedčili aj našu rodinu, že miesto, ktoré sme si zvolili pre náš veľký deň bude to najkrajšie, čo sme objavili. Na sobáš sme si vybrali malý historický kostolík v Lančári, ktorý sa nádherne vynímal na kopci a bol obklopený borovicovým lesom. A našu veselicu sme mali vo vinárstve v Ružindole, kde nám namiesto stropu rástol zelený vinič a v noci nám pri tanci svietili malé svetielka a biele lampióny. Keďže sme boli prvá svadba v tomto vinárstve, výzdobu sme si museli robiť sami, ale mne to vôbec nevadilo, skôr vyhovovalo.

Konečne som sa mohla realizovať a to ma tešilo. Bolo toho naozaj veľa od svadobných oznámení, cez originálne svadobné pierka z fimo hmoty, srdiečkové dekorácie, vrecúška s darčekmi pre hostí, menovky s vystrihovanými písmenkami atď., atď. Snažila som sa to mať zladené do posledného detailu.Po večeroch som organizovala vyrábacie večierky s kamarátkami. A nie len, že mi pomohli so svadobnou výzdobou, ale som ešte aj moje družičky obliekla do rovnakých šiat.

Najlepšie asi bude, ak si pozriete zopár fotiek pre ilustráciu. Fotky sú fotené známymi fotografmi Peter a Veronika Velickí, ktorí romanticky zachytili výnimočné chvíle nášho svadobného dňa.

Takto krásne bolo prichystané naše svadobné auto – malá fiatka, ktorá nás nenechala v štichu a štýlovo nás odviezla k nášmu kostolíku.

3_blog_4

K výzdobe auta som mala zladenú aj moju svadobnú kyticu z makovičiek, ktorá bola vytvorená zručnými rukami dievčat z Papaver.

3_blog_5

A takto sme museli šlapať (nám to síce nevadilo :)) k nášmu kostolíku, kde sme si povedali svoje “Áno”

3_blog_6

3_blog_7

Náš kostolík na kopci sme nakreslili aj na oznacenia fliaš a dokonca som našla aj jeden podobný obrázok od maliara Ladu, ktorý som zakomponovala do jedného svadobného oznámenia.

3_blog_8

Keď hostia prišli do vinárstva mohli si nájsť svoje číslo stolu a menovku zapichnutú v žitku, ktoré som posadila do rôznych koflíkov.

3_blog_9

3_blog_10

A takto pripravené stoličky a stoly už čakali na svojich hostí :)

3_blog_11

3_blog_12

3_blog_13

3_blog_14

Namiesto váz na kvety som použila zaváraninové poháre, ktoré som omotala špagátom alebo farebou vlnou.

3_blog_15

3_blog_152

3_blog_151

Stoly som očíslovala odrezkami z haluze z brezy, ktorú som tiež použila na menovky hostí.

3_blog_21

Mamina mi ušila sevítky z kockovej látky, ktoré ladili aj s hand made šitými podsedákmi na stoličkách.

3_blog_16

Okrem podsedákov stoličky boli skrášlené hand made kvietkami z látky a bielymi záclonkami.

3_blog_17

Svoje zručnosti som sa snažila ukázať aj pri výrobe motýlikov pre družbov, ktorý svojimi bodkami sa hodili k družičkovským šatám.

3_blog_18

3_blog_19

Ku každej svadbe patrí aj svadobná torta a tak tá naša bola dokonale pripravená šikovnou Andrejkou podľa mojich predstáv a tak, aby zapadla do prostredia našej svadby.

3_blog_20

Do tanca nám hrala živá hudba môjho otca, ktorá sem tam vytiahla aj harmoniku s basou, aby si mohli aj niektorí zo svadobčanov poriadne zaspievať.

A tancovalo sa snáď stále…aj o prestávkach :)

3_blog_22

3_blog_23

3_blog_24

3_blog_25

Na záver dodávam toto prepracované krátke svadobné video od Lukasa, ktorý ho úžasne zostrihal a zladil s hudbou tak, že vždy keď ho pozerám som vždy dojatá a hovorím si: “jeeej, ešte raz by som to chcela zažiť :)!”

VIDEO: