Výzdoba starej stodoly

Svadbolina vám opäť v spolupráci s kamarianphotography (www.kamarianphotography.sk) prináša fotky plné lásky, detskej radosti a krásneho prostredia starej stodoly. Už dlhšiu dobu som pokukovala po starej stodole mojej kamarátky Zuzky, ktorá žije so svojou nádhernou rodinkou v útulnom domčeku, ktorý dýcha nie len históriou, ale aj pravou dedinskou atmosférou. Len škoda, že nebolo toľko času, aby sa dalo pofotiť všetko :-( A tak sme sa zamerali najme na ich starú stodolu, zelenú záhradu a samozrejme na ich rodinku, ktorú sme okrášlili vecičkami z nášho obchodíku Svadbolina. Na fotkách nájdete motýlikov z vlastnej tvorby a z tvorby Švecičky a na krásnych hustých vlasoch Zuzky môžete vidieť ozdoby do vlasov z tvorby Magaela a Hogo Fogo.  Tu je malý zostrih toho, ako to všetko prebiehalo.

Do stodoly sme priniesli starý stôl, nad ktorý sme navešali kapesníky a ozdobili kvetinami. Pán domáci pripravil vínko z jeho vinohradu a mohlo sa začať fotiťborová-009borová-013borová-014borová-043

Tiež vonku bol pripravený jeden stôl plný tradičných koláčikov a dobrôt. borová-044borová-049

borová-389borová-384

Zase detičky vonku mali svoj mini stolík, na ktorom ich čakali rôzne staré hračky, knižky a sladkosti.borová-065borová-079borová-073Takto sme sme sa snažili detičky zabaviť, aby sme mohli ich rodičom spraviť romantické foto. borová-091borová-108borová-087borová-153borová-147borová-144borová-232borová-273borová-269borová-191borová-173borová-298borová-214borová-216borová-261borová-293borová-308borová-337Ale netrvalo to dlho a detičky boli už pri svojej mamine a tatinkovi a chceli sa tiež fotiť spolu s nimi.borová-194borová-383borová-412borová-416borová-430

A keď padla posledná pusa a detičky cele dolepené od lýzatiek sa vybrali do svojich postielok, my sme mohli stodolu rozžiariť svetielkami a lampášikmi.

borová-437borová-436borová-432borová-431borová-438

Svadobná výzdoba plná poľných kvetov

Chcela by som Vám opäť priniesť svadobnú inšpiráciu z mojho obľúbeného vinárstva v Ružindole – Dobrý pocit, kde svadbolinovský tím vystrojil svadobnú výzdobu plnú žitka, makovičiek, brezy, poľných kvetov a ľudovej tradície.

Keďže som chcela, aby táto svadobná výzdoba bola iná ako tá predchádzajúca a hlavne aby vystihovala novomanželov, tak sme sa pustili do výroby a vymýšlania nových zaujímavých kúskov.

A tak som vymyslela namiesto lampiónov lampáše z brezy, ktoré mi zostrojil môj manžel so svokrom. Tieto brezové lampáše sme navešali nad stoly a medzi nimi boli brezové kvetináčiky plné kamiliek a poľných kvietkov.

Radšej pre lepšiu predstavivosť prikladám foto z dielne kamarian photography (http://www.kamarianphotography.com).
výzdoba ľudová042
výzdoba ľudová021
výzdoba ľudová024
výzdoba ľudová050
výzdoba ľudová046
veselka 045 copy
výzdoba ľudová039
Stoly boli plné poľných kvietkov a svietnikov s ľudovým nádychom
výzdoba ľudová037
výzdoba ľudová029
výzdoba ľudová031
výzdoba ľudová034
výzdoba ľudová015
podsedaky 2
Stoličky boli ozdobené žitkom a krémovou jutovinou.
výzdoba ľudová048
výzdoba ľudová047
výzdoba ľudová026
a na strane druhej som na drevenú stenu navešala zaváraninové poháre vo vrecúšku z vlastnej výroby a samozrejme ich dozdobila kvietkami z okolitej prírody.
výzdoba ľudová027
výzdoba ľudová025
Tieto vrecúška mi slúžili tiež ako svietniky.výzdoba ľudová010
Na stoloch boli vyrobené menovky z korkových štuplov s vypečiatkovanými menami svadobných hostí.
výzdoba ľudová023
Tiež mi manžel zostrojil z paliet tabulu na fotky, ktorú som dala pokresliť jednej šikovnej pani.výzdoba ľudová004
A tak po vykonanej práci nášho svadbolinovskeho tímu, ktorému patrí moja veľká vďaka, si už len nevesta so ženíchom mohli vychutnávať svoj veľký deň, plný svetielok, chutného jedla a dobrého vínečka :-)
veselka 048 copy

Romantická pivonková svadba

Možno si niektorí z Vás pamätajú minuloročnú súťaž Sashe „Moja hand made svadba“, ktorej som sa zúčastnila a s velikou radosťou získala prvé miesto :-) Tento článok samozrejme nebude o tom, že by som sa chcela chváliť, ale skôr by som chcela budúcim nevestičkám priniesť ďalšie inšpirácie.

Naša svadba sa konala v jednom úžasnom vinárstve v Ružindole, kde nám nad hlavami rástol vinič. Boli sme prví, kto mali tu česť tam osláviť náš vzácny deň. Po veľkej spokojnosti svadobčanov a po veľa ohlasoch, sa nakoniec majiteľ tohto vinárstva rozhodol, že vyskúša ešte pár svadieb. A tak jedného dňa ma oslovil, či by som nechcela opäť využiť svoju fantáziu na vytvorenie svadobnej výzdoby  pre toto krásne miesto. Samozrejme som súhlasila a pustila sa do tvorenia.

Stretla som sa z budúcimi nevestičkami, vypočula si ich požiadavky a snažila sa čo najviac priblížiť ich predstavám a ich osobitosti.

Svadbu, ktorú vám chcem predstaviť bola romantická, plná ružových pivoniek, hortenzií a bielej čipky.

Nechcem sa tu veľmi rozpisovať a tak radšej prinášam fotodokumentáciu z našej tvorby. (A to krásne foto je od kamarianphotography)

prípravy087

Continue reading